"העבר שלך לא קובע את העתיד שלך. רק הבחירות שלך."

תכנון מס בפרישה ולאחריה

מי לא היה רוצה לקבל הטבות מס ? מסתבר, שאחת מהטבות המס הגדולות ביותר שהמדינה העניקה לאזרחיה היא דווקא הטבת מס בפרישה לפנסיה. אך כמו שאתם יודעים, אין מתנות חינם וההטבה הזו לא ניתנת לכל אזרח באופן אוטומטי. לכן פעמים רבות (מידי) פורשים אינם מודעים כלל לקיומה של הטבת המס בפרישה ולכן, לא מנצלים אותה.

כפי שאתם יכולים לשער, הטבת המס המדוברת אינה דבר פשוט להבנה ויישום, היא למעשה תיקון לפקודת מס הכנסה שהיא לכשעצמה תיקון מורכב, ארוך ועמוס בסעיפים קטנים שלא יהיו ברורים לאזרח שאינו מצוי בפרטים אלו.

לכן יש חשיבות להיעזר ביועץ מיוחד המומחה בפרישה, שיוכל להסיר את הערפל מעל בליל המילים ולהראות לכם היכן נמצא הכסף. לעיתים מדובר בהטבת מס ששוויה עשרות אלפי שקלים ויותר.


קצבת הפנסיה ככל הכנסה, היא סכום המחויב במס כחוק. אך המדינה נתנה לאזרחים פטור על הכנסה זו בשיעור מסויים, שהולך וגדל עד לשנת 2025.
כחלק מהתאמת הפטור לרצונות השונים של אנשים, שחלקם רוצה למשוך את כל החסכונות שלכם באופן חד פעמי וחלק מעוניין לקבל קצבה חודשית, יצרה המדינה נוסחת קיזוז מחודשת המעניקה פטור עד לשיא של 67% ב 2025, מתקרת קצבה מזכה, המשקללות את שווי הפטור שיש לאדם על מענקים, פיצויים וקצבת פנסיה והופכת את הנתונים הללו לכסף אמיתי. מדובר בסכומי כסף גדולים מאוד, העומדים לרשות כל אדם בעת הפרישה בין אם הוא שכיר או עצמאי.

חשוב לזכור, כי ללא קיבוע זכויותיכם, יגבה מכם שיעור המס המקסימלי, בשונה מאשר קצבה מוכרת.
אנשים רבים מעולם לא בדקו ולא יבדקו אם הם משלמים מס גבוה על הפנסיה שלהם, או על משכורתם. כשלב ראשון, חשוב לשלוח את תלושי השכר והפנסיה לבדיקה ראשונית, כיוון שלעיתים קרובות יש לא מעט כסף ש"זרוק על רצפה" שפשוט צריך להרים אותו.

הרשמה למועדון